Перед тим як замовити LED-екран, підприємцю важливо зрозуміти, як влаштована ця конструкція. В інтернеті мало хороших статей про те, з чого складається LED-дисплей і як він працює. Команда 1РК прямо зараз виправить цю помилку: пропонуємо вам невеликий гайд за термінами та влаштуванням лед дисплея.
Світлодіодний дисплей – це рекламний пристрій, який відображає та передає візуальну інформацію. Для трансляції інформації у LED панелі вбудовані джерела світла – світлодіоди.
До речі, якщо перевести з англійської абревіатуру LED (Light Emitting Diode), вийде світлодіод. Так що підказка, з чого складається лед-екран, вже присутня в назві рекламної установки.
Якщо подивитися на дисплей під мікроскопом, побачите, що світлодіоди утворюють пікселі. Пікселі у свою чергу створюють модулі. Світлодіодні модулі розташовані в кабінетах. Саме з цих кабінетів зроблено лед-монітор.
Світлодіод – маленький прилад, що перетворює електричну енергію у світло. Він починає світитися, коли струм проходить крізь нього.
Він не схожий на лампочку: у нього немає нитки, яка згодом перегорає, і тонких елементів, здатних зламатися чи перегоріти. Завдяки такому пристрою діоди працюють довго та економно. У середньому світлодіод розрахований на 10 років безперервної роботи.
Колір діода залежить від кристала, що у ньому перебуває. Варто змінити хімічний склад кристала, як зміниться і отримуваний колір. Щоб відразу визначити колір діода, корпус цього джерела світла забарвлюють той колір, який він транслює.
Найважливіший показник для ЛЕД дисплея, оскільки саме від нього залежить якість зображення.
Частота оновлення, вона ж частота рефрешу – це швидкість оновлення кадрів за секунду. Наприклад, якщо екран має частоту оновлення 100 Гц, це означає, що зображення оновлюється 100 разів на 1 секунду.
Сучасні LED-дисплеї можуть працювати з частотою рефрешу від 480 Гц і більше. Цього достатньо, щоб людське око не помічало зміни кадру. Коли частота оновлення недостатня, наші очі відразу помітять, що картинка ніби відбивається з паузами, мерехтить. Якщо зміна досить швидка, око сприймає світло як постійне.
Піксель – крихітна світлова точка на дисплеї, що складається із світлодіодів. Це пікселі формують кольорове зображення на моніторі.
Щоб створити один піксель, використовують три світлодіоди різних кольорів: червоний (R – red), зелений (G – green), синій (B – blue).
Крок пікселя – відстань від центру пікселя до центру іншого. Чим менша відстань між центрами (крок пікселя), тим вища роздільна здатність дисплея. У рекламній справі крок пікселя позначають буквою P. Існує крок пікселя P1.5, P2, P2.5, P3, P4, P5, P6, P8, P10, P16
Замовляючи світлодіодний дисплей на вулицю або до закладу, звертайте увагу на цей показник! Вам, як покупцю, потрібно розуміти, що крок пікселя дорівнює відстані, з якої прийнятно дивитися на екран. Якщо крок пікселя P10, оптимальна відстань для перегляду зображення від 9 метрів.
Піксельна конфігурація – це спосіб поєднання діодів у пікселі. Існує два способи: DIP і SMD.
Це коли кожен світлодіод поміщають у плату у своєму одязі, тобто своєму корпусі та світиться діод монохромним кольором (білий, червоний, синій, зелений, помаранчевий). Ця конфігурація найчастіше застосовується для вуличних LED екранів і LED рядків, тому що має більш міцну структуру будівлі, що збільшує пило/волого захищеність, меншу схильність до механічних пошкоджень.
Монохромні Led рядки мають чорний фон, на якому відображається інформація червоного, зеленого, жовтого, синього, білого кольорів на вибір. У комбінованих Led-рядках, що рухаються, присутні кілька кольорів. При цьому лед-рядок можна розбивати на різні сектори з різними кольорами, що дуже зручно для привернення уваги перехожих.
Ряди, що біжать, призначені для трансляції змінної інформації у вигляді простих текстових, графічних або анімаційних елементів, можуть служити як вивіски, інформаційне табло, рухома реклама. Можна виводити звичайну статичну картинку або текст, але також лед-рядок, що біжить, можна запрограмувати на велику кількість змінної інформації. При цьому легко її актуалізувати чи міняти на нову.
Ви можете вибирати, яким чином змінюватиметься інформація, в який бік буде “бігти” текст, випадати зверху або підніматися знизу, створювати цікаві анімаційні контури тощо. Також існують додаткові датчики температури та вологості, як окремо, так і спільно, які часто замовляють до базової комплектації, оскільки створюється додаткова цінність для перехожих.
Завантажувати та змінювати інформацію допомагає нескладна комп’ютерна програма HD2020, навчитися роботі, з якою дуже просто.
RGB світлодіоди, тобто три різнокольорові діоди, об’єднують в одну лінзу. В результаті виходить високоякісна та реалістична кольоропередача з можливістю відтворювати контент у Full HD якості.
Дисплеї з SMD – конфігурацією зазвичай використовують для монтажу як усередині приміщень, так і зовні. SMD – дисплеї бувають як внутрішні, що світяться менш яскраво, так і зовнішні, які світяться яскраво і чітко не поступаючись по яскравості DIP діоду.
Про розширення ви напевно чули, особливо коли вибирали ноутбук, телевізор чи комп’ютер.
Роздільна здатність – це кількість пікселів, які розташовані на 1 м² лед-дисплею. Тобто те, як щільно пікселі розміщені на моніторі. Наприклад, оптимальна роздільна здатність для екрану з кроком пікселя 10 мм – 1000 пксл/м².
Кут огляду лед-дисплея – зона, у межах якої людина бачить картинку яскравістю від 10 до 100%. Для DIP кут огляду до 160% горизонтально та 90% вертикально, для SMD – і горизонтально, і вертикально в межах 120-160%.
Для рядків використовуємо контрольні карти (контролер), які мають свою внутрішню пам’ять, куди завантажується контент.
Далі клієнт керує відеоконтентом через програму, яка встановлюється у клієнта на комп’ютері. По суті, це «хмарне управління».
Передача інформації (завантаження відео/редагування/зміна зображення/ створення фото сценарію/ виведення температури, час, погоди тощо) на LED екран відбувається через:
У всіх варіантах далі відбувається завантаження відео на контролері, яке надалі програється на рухомому рядку.
Для LED екранів використовуємо:
Передача інформації (завантаження відео/редагування/зміна зображення) на LED екрані відбувається через:
У всіх варіантах далі відбувається завантаження відео на контролері, яке в подальшому програється на екрані LED.
У контролера для LED екрана є -Wi fi + USB+ LAN
Таким чином, невелике відео можна завантажити на внутрішню пам’ять контролера.
Велике відео завантажується на сервер, який через кабель HDMI підключено до контролера. Клієнт заходить віддалено на сервер та керує відео контентом (передача інформації/програвання відео/видалення файлів)
3.Відеопроцесор – пристрій, у якого немає своєї внутрішньої пам’яті. Відео процесор може тільки транслювати інформацію із зовнішніх джерел:
Ось ми і закінчили з основними поняттями по LED-дисплеях. Сподіваємось, що змогли пролити світло на ці пристрої. Замовити якісні світлодіодні дисплеї ви можете на цьому сайті у Першій Рекламній Компанії. Замовляйте дзвінок і менеджер зв’яжеться через 30 секунд.
Не забувайте знайомитись з іншими статтями нашого блогу! Ми зібрали багато корисного.
Error: Contact form not found.
Не вдалося знайти те, що шукали?
Заповніть форму,
і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!