0-800-337-342
Безкоштовно з усіх номерів

Як влаштований LED-екран

Як влаштований LED-дисплей

Перед тим як замовити LED-екран, підприємцю важливо зрозуміти, як влаштована ця конструкція. В інтернеті мало хороших статей про те, з чого складається LED-дисплей і як він працює. Команда 1РК прямо зараз виправить цю помилку: пропонуємо вам невеликий гайд за термінами та влаштуванням лед дисплея.

Що таке LED-дисплей

Світлодіодний дисплей – це рекламний пристрій, який відображає та передає візуальну інформацію. Для трансляції інформації у LED панелі вбудовані джерела світла – світлодіоди.

До речі, якщо перевести з англійської абревіатуру LED (Light Emitting Diode), вийде світлодіод. Так що підказка, з чого складається лед-екран, вже присутня в назві рекламної установки.

Якщо подивитися на дисплей під мікроскопом, побачите, що світлодіоди утворюють пікселі. Пікселі у свою чергу створюють модулі. Світлодіодні модулі розташовані в кабінетах. Саме з цих кабінетів зроблено лед-монітор.

Що таке світлодіод

світлодіод LED екрану

Світлодіод – маленький прилад, що перетворює електричну енергію у світло. Він починає світитися, коли струм проходить крізь нього.

Він не схожий на лампочку: у нього немає нитки, яка згодом перегорає, і тонких елементів, здатних зламатися чи перегоріти. Завдяки такому пристрою діоди працюють довго та економно. У середньому світлодіод розрахований на 10 років безперервної роботи.

Колір діода залежить від кристала, що у ньому перебуває. Варто змінити хімічний склад кристала, як зміниться і отримуваний колір. Щоб відразу визначити колір діода, корпус цього джерела світла забарвлюють той колір, який він транслює.

Частота рефрешу (оновлень) екрану

Найважливіший показник для ЛЕД дисплея, оскільки саме від нього залежить якість зображення.

Частота оновлення, вона ж частота рефрешу – це швидкість оновлення кадрів за секунду. Наприклад, якщо екран має частоту оновлення 100 Гц, це означає, що зображення оновлюється 100 разів на 1 секунду.

Сучасні LED-дисплеї можуть працювати з частотою рефрешу від 480 Гц і більше. Цього достатньо, щоб людське око не помічало зміни кадру. Коли частота оновлення недостатня, наші очі відразу помітять, що картинка ніби відбивається з паузами, мерехтить. Якщо зміна досить швидка, око сприймає світло як постійне.

Піксель: що це таке

крок пікселя

Піксель – крихітна світлова точка на дисплеї, що складається із світлодіодів. Це пікселі формують кольорове зображення на моніторі.

Щоб створити один піксель, використовують три світлодіоди різних кольорів: червоний (R – red), зелений (G – green), синій (B – blue).

Крок пікселя

Крок пікселя – відстань від центру пікселя до центру іншого. Чим менша відстань між центрами (крок пікселя), тим вища роздільна здатність дисплея. У рекламній справі крок пікселя позначають буквою P. Існує крок пікселя P1.5, P2, P2.5, P3, P4, P5, P6, P8, P10, P16

Крок пікселя – відстань

Замовляючи світлодіодний дисплей на вулицю або до закладу, звертайте увагу на цей показник! Вам, як покупцю, потрібно розуміти, що крок пікселя дорівнює відстані, з якої прийнятно дивитися на екран. Якщо крок пікселя P10, оптимальна відстань для перегляду зображення від 9 метрів.

Піксельна конфігурація та її види

Піксельна конфігурація – це спосіб поєднання діодів у пікселі. Існує два способи: DIP і SMD.

піксельна конфігурація ЛЕД дисплеїв

DIP-конфігурація

Це коли кожен світлодіод поміщають у плату у своєму одязі, тобто своєму корпусі та світиться діод монохромним кольором (білий, червоний, синій, зелений, помаранчевий). Ця конфігурація найчастіше застосовується для вуличних LED екранів і LED рядків, тому що має більш міцну структуру будівлі, що збільшує пило/волого захищеність, меншу схильність до механічних пошкоджень.

Монохромні Led рядки мають чорний фон, на якому відображається інформація червоного, зеленого, жовтого, синього, білого кольорів на вибір. У комбінованих Led-рядках, що рухаються, присутні кілька кольорів. При цьому лед-рядок можна розбивати на різні сектори з різними кольорами, що дуже зручно для привернення уваги перехожих.

DIP конфігурація

Ряди, що біжать, призначені для трансляції змінної інформації у вигляді простих текстових, графічних або анімаційних елементів, можуть служити як вивіски, інформаційне табло, рухома реклама. Можна виводити звичайну статичну картинку або текст, але також лед-рядок, що біжить, можна запрограмувати на велику кількість змінної інформації. При цьому легко її актуалізувати чи міняти на нову.

Ви можете вибирати, яким чином змінюватиметься інформація, в який бік буде “бігти” текст, випадати зверху або підніматися знизу, створювати цікаві анімаційні контури тощо. Також існують додаткові датчики температури та вологості, як окремо, так і спільно, які часто замовляють до базової комплектації, оскільки створюється додаткова цінність для перехожих.

Завантажувати та змінювати інформацію допомагає нескладна комп’ютерна програма HD2020, навчитися роботі, з якою дуже просто.

SMD-конфігурація

SMD-конфігурація

RGB світлодіоди, тобто три різнокольорові діоди, об’єднують в одну лінзу. В результаті виходить високоякісна та реалістична кольоропередача з можливістю відтворювати контент у Full HD якості.

Дисплеї з SMD – конфігурацією зазвичай використовують для монтажу як усередині приміщень, так і зовні. SMD – дисплеї бувають як внутрішні, що світяться менш яскраво, так і зовнішні, які світяться яскраво і чітко не поступаючись по яскравості DIP діоду.

Роздільна здатність LED-дисплея

Про розширення ви напевно чули, особливо коли вибирали ноутбук, телевізор чи комп’ютер.

Роздільна здатність – це кількість пікселів, які розташовані на 1 м² лед-дисплею. Тобто те, як щільно пікселі розміщені на моніторі. Наприклад, оптимальна роздільна здатність для екрану з кроком пікселя 10 мм – 1000 пксл/м².

Кут огляду

Кут огляду екрана

Кут огляду лед-дисплея – зона, у межах якої людина бачить картинку яскравістю від 10 до 100%. Для DIP кут огляду до 160% горизонтально та 90% вертикально, для SMD – і горизонтально, і вертикально в межах 120-160%.

Система керування рухомим рядком / Led екранами

Для рядків використовуємо контрольні карти (контролер), які мають свою внутрішню пам’ять, куди завантажується контент.

Далі клієнт керує відеоконтентом через програму, яка встановлюється у клієнта на комп’ютері. По суті, це «хмарне управління».

Передача інформації (завантаження відео/редагування/зміна зображення/ створення фото сценарію/ виведення температури, час, погоди тощо) на LED екран відбувається через:

 • Wi fi – ноутбук/ПК/смартфон підключається до контролера по мережі WiFi.
 • LAN – Ноутбук/ПК підключається до контролера через кабель.
 • USB – Флеш-карта вставляється в USB вхід контрольної картки.

У всіх варіантах далі відбувається завантаження відео на контролері, яке надалі програється на рухомому рядку.

Для LED екранів використовуємо:

 1. Контрольні карти (контролер) – пристрій, який має свою внутрішню пам’ять, куди завантажується відео та відтворюватиметься на екрані.
Система керування рухомим рядком
Система керування Led екранами

Передача інформації (завантаження відео/редагування/зміна зображення) на LED екрані відбувається через:

 • Wi fi – ноутбук/ПК/смартфон підключається до контролера по мережі WiFi.
 • LAN – Ноутбук/ПК підключається до контролера через кабель.
 • USB – Флеш-карта вставляється в USB вхід контрольної картки.

У всіх варіантах далі відбувається завантаження відео на контролері, яке в подальшому програється на екрані LED.

У контролера для LED екрана є -Wi fi + USB+ LAN

 1. Двох режимний контролер – пристрій, який мають свою внутрішню пам’ять + може транслювати інформацію із зовнішніх джерел через HDMI кабель:
Двох режимний контролер
контролер для LED екрана
 • ПК/Сервер
 • Смартфон
 • Відтворення реальної картинки на ПК

Таким чином, невелике відео можна завантажити на внутрішню пам’ять контролера.

Велике відео завантажується на сервер, який через кабель HDMI підключено до контролера. Клієнт заходить віддалено на сервер та керує відео контентом (передача інформації/програвання відео/видалення файлів)

3.Відеопроцесор – пристрій, у якого немає своєї внутрішньої пам’яті. Відео процесор може тільки транслювати інформацію із зовнішніх джерел:

Відеопроцесор
Відеопроцесор для світлодіодних екранів
 • ПК/Сервер
 • Камера
 • Проектор
 • DVD –програвач

Ось ми і закінчили з основними поняттями по LED-дисплеях. Сподіваємось, що змогли пролити світло на ці пристрої. Замовити якісні світлодіодні дисплеї ви можете на цьому сайті у Першій Рекламній Компанії. Замовляйте дзвінок і менеджер зв’яжеться через 30 секунд.

Не забувайте знайомитись з іншими статтями нашого блогу! Ми зібрали багато корисного.

02.09.2021
Бажаєте швидко замовити якісну продукцію?
Незважаючи на всі ваші уявлення, виготовлення зовнішньої реклами справа тонка виготовлення виготовлення виготовлення.
Читайте більше новин
21.11.2023
LED та LCD екрани у навчальних закладах
В останні роки використання ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах стало невід'ємною частиною сучасного освітнього процесу. Ці технологічні пристрої надають учням та викладачам широкі можливості для більш ефективного інтерактивного навчання. Згідно зі статистикою, більшість студентів стежать за розвитком нових технологій, і згодом зупиняють свій вибір на навчальному закладі, оснащеному цифровими пристроями, які зроблять навчальний процес більш сучасним та цікавим. Тому школа або ВНЗ, із сучасним обладнанням, що прагне технологічного розвитку, підвищує свій імідж і демонструє сучасний підхід до навчального процесу. В даному випадку такий заклад лише виграє, набравши більшу кількість студентів. Сьогодні сучасні навчальні заклади переходять на новий рівень завдяки впровадженню цифрових технологій. Екрани не тільки встановлють нові стандарти у відображенні інформації, а й перетворють традиційні класні приміщення на високотехнологічні центри активного навчання. Давайте розглянемо основні переваги ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах: Візуальна наочність та ефективність навчання Однією з основних переваг ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах є їхня здатність надавати інформацію в яскравому та чіткому форматі. Це робить процес навчання більш наочним та цікавим для студентів. Яскравий інтерактивний екран для школи, інтегрований у навколишній простір, завжди виглядатиме привабливіше для учнів, ніж картонний плакат. Викладачі можуть використовувати такі екрани для демонстрації графіків, кольорових діаграм, анімацій, проекцій великих зображень, інтерактивних завдань та навіть віртуальних екскурсій, а також інших візуальних матеріалів, що сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу. Інтерактивні можливості ЛЕД та ЛСД екрани легко адаптуються під різні навчальні матеріали та стилі навчання. Вони дозволяють викладачам готувати динамічні та захоплюючі уроки чи лекції. Викладачі можуть швидко оновлювати контент, редагувати документи та файли в режимі реального часу, підключатися до потрібних веб-сторінок та вносити зміни до презентацій і навіть використовувати онлайн-ресурси прямо на дошці екрану для школи або ВНЗ. Це дозволяє оперативно реагувати на зміни у навчальних планах або вносити корективи до навчального процесу. Викладачі та студенти можуть взаємодіяти з сенсорними екранами для школи або ВНЗ, вирішуючи завдання, проводячи відеодемонстрації та відповідаючи на запитання, забезпечуючи більш захоплююче навчання. Це сприяє активній участі студентів в освітньому процесі, розвиває їхнє критичне мислення та сприяє формуванню комунікативних навичок. Адаптивність та оперативність Використовувати інформаційні панелі можна скрізь. Встановлення LED та LCD інформаційних панелей у шкільних коридорах, їдальнях, актових залах або приймальних університетів, загальних зонах дозволяє швидко та ефективно інформувати про поточні події навчального закладу, заходи та зміни в розкладі. Це робить отримання інформації більш доступною та привабливою. Наприклад, розклад занять на цифровому екрані виглядає ефектніше, ніж написаний на плакаті, його можна коригувати у разі скасування або зміни уроків. Також завдяки можливостям ЛЕД та ЛСД екранів, встановлених в аудиторіях, можна проводити уроки та читати лекції дистанційно з будь-якої точки світу. Завдяки сучасним технологіям створюється враження, що всі знаходяться в одній аудиторії. Екологічна відповідальність Відмова від традиційних навчальних матеріалів на користь цифрових панелей сприяє екологічній відповідальності. Зменшується споживання паперу, маркерів та інших витратних матеріалів. Це не лише знижує негативний вплив на довкілля, а й сприяє формуванню екологічної відповідальності навчальних закладів. Використання цифрових технологій у освіті як підвищує якість навчання, так і допомагає у зменшенні енергоспоживання. Світлодіодні джерела світла споживають менше електроенергії, що сприяє розвитку освітніх установ та виводить їх на новий етап екологічної відповідальності. ЛЕД та ЛСД екрани у навчальних закладах є потужним інструментом для сучасної освіти. Вони не лише покращують візуальний аспект навчання, а й сприяють високому рівню освіти. Їх використання піднімає якість освіти на новий сучасний рівень, роблячи навчальний процес більш динамічним та ефективним. Придбати екран для школи або ВУЗу ви можете у нас - Першої Рекламної Компанії. Замовляйте LED та LCD екрани для навчальних закладів – оперативно та якісно встановлюємо та підключаємо екрани будь-якого розміру.
10.11.2023
LED екрани у сучасному житловому просторі
У сучасному світі технології стають все більш важливим елементом нашого повсякденного життя, і це стосується не лише робочих просторів, а й домашніх інтер'єрів. Один із останніх трендів, який незмінно завойовує серця дизайнерів та звичайних мешканців – це використання LED екранів у житлових приміщеннях. Сьогодні житловий простір переживає перетворення завдяки революційній технології світлодіодних екранів. Там, де раніше були тільки стіни та меблі, зараз розкривається світ технологічного дизайну, де LED екрани стають не просто елементами декору, але й функціональними та інноваційними елементами нашого повсякденного життя. Інтеграція LED технології та стилю Ласкаво просимо в еру сучасного дизайну, де ЛЕД екрани стають не лише технологічними новинками, а й справжніми перлинами для вашого житлового простору. Ці елегантні панелі не тільки додають відчуття сучасності, але і стають центральним елементом дизайну вашого дому. LED екрани виключно гнучкі у використанні та можуть бути інтегровані з системами освітлення. Завдяки їм ви можете створити унікальні світлові сценарії, змінюючи колірну гаму залежно від настрою чи часу доби - це сучасний спосіб зробити свій будинок затишним та функціональним. Інтерактивні інтер'єри Сучасні дома втілюють концепцію інтерактивного життя, завдяки ЛЕД екранам, які стають не тільки джерелом інформації, але й взаємодії. Вбудовані екрани в стінах чи меблях перетворюють кожне приміщення в центр комунікації та розваг. Перетворіть свою вітальню в кінозал з LED екраном великої діагоналі. Забудьте про традиційні телевізори — тепер ви можете насолоджуватися захоплюючими фільмами та серіалами в найкращій якості прямо удома. Сприяння атмосфері та настрою Нехай ваш дім змінюється разом із вами. Із LED екранами ви можете легко створити різні обстановки, підкреслюючи кожен емоційний стан від спокою до енергії. Вони можуть використовуватися як основне джерело освітлення або як доповнення до існуючого. Сьогодні LED екрани – це не тільки домашнє ТВ, а ще вони надають унікальні можливості, дозволяючи трансформувати ваш інтер'єр у справжній витвір мистецтва. Виберіть абстрактні пейзажі, цифрові витвори мистецтва або навіть персональні фотографії, щоб створити атмосферу, яка повністю відображає ваш стиль. Естетика та гармонія Світлодіодні екрани відкривають нові горизонти для дизайну інтер'єру. Вони можуть відтворювати різні кольори, створюючи унікальні атмосфери для кожного приміщення. Від барвистих пейзажів до абстрактних композицій, світлодіодні екрани стають справжнім мистецтвом в сучасному домі. Екрани — це не просто технічний елемент, це частина вашого стилю та індивідуальності. Завдяки їм ви можете створювати неповторні образи та настрій, виходячи за межі звичайного. Створіть галерею мистецтва прямо на своїх стінах за допомогою LED екранів. Вибирайте образи, створюйте власні слайди, і ваш дім стане унікальним та вишуканим творінням. Енергоефективність: Світлодіодні технології також відзначаються енергоефективністю. Їхня здатність споживати менше енергії порівняно з іншими видами підсвічування робить їх важливою частиною екологічно усвідомленого житлового простору. Ви готові зробити крок у майбутнє дизайну? Світлодіодні екрани в сучасному житловому просторі не просто технологія, але і важливий елемент, який перетворює наше сприйняття дому. Вони не тільки надають функціональність інтер'єру, але також вносять елемент майбутнього в кожен аспект нашого життя вдома. Замовляйте LED екрани та перетворюйте свій житловий простір у вишуканий світ сучасності! Для консультації та вибору ідеального рішення звертайтеся до наших експертів Першої Рекламної Компанії.
01.11.2023
Монтаж та демонтаж рекламних вивісок: процес та важливі моменти
Рекламні зовнішні вивіски відіграють ключову роль приверненні уваги до бізнесу, пропонуючи послуги та товари, охоплюючи широку аудиторію. Тому виготовлення рекламних вивісок сьогодні досить затребуване. Однак недостатньо виготовити привабливі вивіски, щоб вони виконували свою функцію ефективно, необхідно правильно провести монтаж і, при необхідності, демонтаж застарілої конструкції. Монтаж рекламної вивіски: Вибір місця: Цей етап починається з аналізу архітектури будівлі та дослідження потенційних місць для розміщення вивіски. Виберіть місце, яке найбільше видно для вашої цільової аудиторії. Зверніть увагу на трафік пішохідного потоку. Як правило, рекламні вивіски встановлюють на фасадах будівель, дахах, МАФах або балконах. При виборі місця врахуйте місцеві закони та нормативи, які можуть обмежувати типи, розміри, форми та колірну гаму вивісок. Підготовка конструкції: Визначтеся з розмірами та матеріалами вивіски. Вони повинні відповідати вашій компанії або закладу та місцем розміщення. Переконайтеся, що вивіска буде стійкою до погодних умов та інших зовнішніх факторів. Зверніться до професіоналів у сфері дизайну та виробництва рекламних вивісок – Першої Рекламної Компанії для створення оптимального дизайну. Отримання дозволів: Перед встановленням вивіски перевірте місцеві правила та нормативи щодо рекламних вивісок. Отримайте необхідні дозволи та ліцензії на монтаж, звернувшись до місцевих органів управління. Монтаж: Перед тим як встановлювати вивіску, необхідно дізнатися про матеріал поверхні фасаду, щоб зрозуміти, які інструменти та кріплення необхідні для монтажу рекламної конструкції, а також зробити виміри на місці установки, підбираючи кріплення під матеріал поверхні. Важливими факторами в процесі встановлення рекламної вивіски є надійні кріплення та якість монтажу, від яких залежатиме довговічність та зносостійкість вивіски. Монтаж рекламної зовнішньої конструкції – це процес, що вимагає дотримання правил безпеки та технології, тому для монтажу лайтбоксу, об'ємних букв або дахової конструкції найкраще звернутися до професійних монтажників, які мають досвід у цій галузі. Переконайтеся, що монтаж проводиться з дотриманням усіх заходів безпеки. Це включає використання захисного спорядження і правильних інструментів. Переконайтеся, що вивіску встановлено стабільно та правильно підключено. Підключення та тестування: Якщо вивіска передбачає освітлення, перевірте, чи воно підключене коректно. Протестуйте вивіску, щоб переконатися, що вона працює правильно і привертає увагу перехожих. Демонтаж рекламної вивіски: Зняття з дозволу: якщо вивіска була встановлена з дозволу, зверніться до відповідних органів для повідомлення про намір демонтувати її. Отримайте дозвіл на демонтаж, якщо він необхідний. Рекламні вивіски відрізняються між собою розмірами, формою, видами кріплення, елементами підсвічування та іншими особливостями конструкції. Тому демонтаж вивіски також важливий, як і монтаж, і потребує дотримання певних правил. Особливо якщо компанія переїжджає і вивіску потрібно акуратно зняти та перевезти в інше місце для встановлення, або замінити на нову сучасну. Застарілі рекламні конструкції вимагають утилізації, тому краще залишити професіоналам демонтаж рекламної вивіски. Монтаж та демонтаж рекламних вивісок – важливі кроки у рекламній стратегії будь-якого бізнесу. Правильно проведені ці процеси допоможуть покращити видимість вашого магазину, кафе, офісу або салону краси та забезпечити безпеку для оточуючих. Перша Рекламна Компанія є професіоналом у виробництві зовнішніх рекламних вивісок. Замовляйте вуличні та інтер'єрні рекламні вивіски у нас! Виготовлення та встановлення рекламних вивісок тісно взаємопов'язані між собою. Ми допоможемо вам підібрати привабливий дизайн, якісні матеріали, виготовимо та зробимо монтаж вашої рекламної конструкції.