0-800-337-342
Безкоштовно з усіх номерів

7 причин текучості кадрів та 6 способів її зупинити

7 причин текучості кадрів

Співробітники регулярно звільняються, а ви не знаєте чому і що з цим робити? Один у полі не воїн. На своїх плечах, хоч би яким умілим підприємцем ви не були, самостійно бізнес не потягнете. Плинність кадрів, звичайно – річ неприємна. Вона суттєво знижує продуктивність вашої компанії. Але позитив у тому, що з плинністю можна боротися.

Як знизити відтік персоналу?

У цій статті ми навчимося вимірювати показники плинності кадрів, розглянемо найпопулярніші причини звільнення співробітника, а потім розповімо стратегії, як утримати персонал.

Озбройтесь блокнотом і ручкою. Інформація корисна, тож буде що записати.

Вимірюємо відсоток плинності персоналу

Перед тим, як боротися з плинністю, важливо визначити, чи є вона взагалі. Чи завищено її показники. Можливо, у вашому бізнесі плинність у межах норми і вам просто здається, що ряди компанії надмірно рідшають.

Як виміряти текучість?

Найбільш популярна і до того ж досить проста формула звучить так: кількість звільнених за конкретний період (наприклад, за 365 днів) множиться на 100 і ділиться на середню чисельність співробітників у той же період. Ось наочніший приклад:

Ктек = Кув х 100 % / S

Ктек – коефіцієнт текучосі;

Кзв – кількість звільнених за певний період;

S – середньооблікова чисельність персоналу.

У цій формулі враховуються всі, хто залишив компанію. Не важливо, за власним бажанням чи з вашої ініціативи.

Яка плинність в межах норми? Від 3-х до 7-ми відсотків. Щоправда, важливо враховувати вік фірми. Крім того, норма плинності кадрів по галузях між собою відрізняється. Якщо ваша організація молода – норма відтоку зростає до 20%. Норма також стає вищою, коли йдеться про ресторанний бізнес та роздрібні продажі – тут адекватним вважається показник до 30%.

Рекомендуємо також порівнювати свій показник плинності кадрів із показниками компаній у аналогічній індустрії. По суті, з бізнес-конкурентами. Так ви побачите повну картину того, що відбувається, і зможете оцінити, чи все так погано у вас з персоналом, чи, може, подібна тенденція спостерігається й у інших.

7 частих причин звільнень

Неприємно втрачати співробітників. Особливо якщо вони працювали ефективно. Однак, щоб перемогти проблему плинності, потрібно відшукати її коріння та розрубати.

Почніть проводити інтерв’ю перед відходом співробітника або створіть анкету-опитування. Зауважте! Якщо виберете інтерв’ю, краще, щоб із колишнім працівником розмовляла не та людина, від якої залежать рекомендації. Щодо анкети, поділіться, навіщо проводите анкетування та завірте у конфіденційності.

7 найпопулярніших причин, чому персонал звільняється:

 • Невідповідний співробітник

Буває, що вакансію потрібно зайняти якнайшвидше. Тоді на роботу може потрапити людина, яка не повністю відповідає вимогам посади. В результаті, він або звільниться сам, тому що не справляється з обов’язками, або його звільните ви, тому що працює непродуктивно.

 • Не подобається керівник та його методи роботи

Тут може зіграти роль як суто особиста ворожість, і осуд способу керівництва. Найчастіше причина виникає у компаніях з не налагодженою комунікацією, а також де немає жодних заохочень та винагород.

 • Немає кар’єрного та професійного зростання

Деякі співробітники не готові працювати в організації, якщо вони не мають перспективи зайняти посаду вище і отримувати більший оклад. Також до звільнення часто підштовхує неможливість покращити свої навички та здобути нові знання.

 • Звільнення інших працівників

Звільнився керівник відділу, а за ним кинули роботу всі співробітники цього відділу? На жаль, це досить поширений випадок. Буває так, що під час злиття компаній доводиться прощатися з деякими працівниками. Потрібно бути готовим, що за ними можуть піти й інші, хто тісно співпрацював.

До речі, не забувайте, що несправедливі з погляду персоналу звільнення зменшать лояльність та мотивацію тих, хто працює.

 • Погані умови праці

Понад половину дня люди проводять на роботі, тому логічно, що хочеться проводити час у комфортних умовах. Якщо у вас тісно, недостатньо техніки, погане освітлення, холод чи задуха – хтось із співробітників цілком може залишити посаду.

 • Погана адаптація

Зазвичай через це звільняються ще на випробувальному терміні. Але є працівники, які з особистих причин можуть залишитися на більш тривалий термін, а потім, коли буде слушний момент, написати заяву про звільнення.

 • Вища зарплата в іншій компанії

З цієї причини багато готових відразу змінити роботу. І все ж таки, зарплата – не завжди першопричина. Іноді вона лише підштовхує попрощатися з поточною роботою, а коріння йде чи від відсутності мотивації, чи можливості розвитку, чи некомфортного психологічного клімату в колективі.

Як втримати персонал?

Причин, щоб піти з роботи може бути багато. Починаючи від особистих та закінчуючи глобальними. Ми назвали лише найпоширеніші з них. Як зменшити відтік співробітників? Давайте подивимося, що можна зробити, щоб співробітники звільнялися рідше.

Ми підготували 6 рекомендацій:

 • Якісний підбір

Вибирайте працівника ретельно, але не переборщуйте з очікуваннями. Шукайте того, чиї цінності, принципи, цілі відповідають цілям вашого бізнесу. Під час пошуку давайте максимум інформації про посаду, про обов’язки, про компанію. Нехай людина бачить, що її чекає та оцінює свої здібності. Також перевіряйте професійні якості за допомогою тестових завдань.

 • Можливість навчатись

Хто відмовиться здобути нові знання за банківський рахунок роботодавця? Влаштовуйте самі або відправляйте співробітників до місць, де вони зможуть підвищити рівень володіння професією. Такі дії підвищать лояльність та утримають співробітників.

 • Право голосу

Зробіть так, щоб робітники відчували, що причетні до бізнесу, що мають свій голос, та їхній внесок у справу оцінено. Будьте «ближчими до народу»: консультуйтеся у співробітників з робочих питань, попрактикуйте колективне прийняття рішень.

 • Відповідальність

Працівник повинен відчувати, що від роботи щось залежить. Він має відчувати відповідальність. Інакше він не побачить сенсу працювати і може піти.

 • Система заохочень

Премії, бонуси, система пільг – все це позитивно позначається на бажанні працювати та розвиває здорову конкуренцію у колективі. Заохочуйте за заслуги, а не по колу, щоб нікого не обділити. Погодьтеся, працівник буде незадоволений, коли він зі шкіри лізе, а премія дістається іншому, причому зовсім незаслужено.

 • Без перепрацювань

Не змушуйте працювати без вихідних чи наднорми. Максимум – пропонуйте. І обіцяйте за це заохочення.

Плинність кадрів підриває роботу компанії. Але проблему можна вирішити. Головне виявити основні причини звільнень та вжити заходів. Використовуйте нашу статтю як інструкцію. Рекомендуйте її друзям-бізнесменам, щоб вони теж могли налагодити роботу зі співробітниками.

Не тільки співробітники впливають на успіх справи, а й зовнішня реклама Ми, Перша Рекламна Компанія, виробляємо круті вивіски, білборди, лайтбокси і інші вуличні конструкції, які якісно вас пропіарять. Звертайтесь до нас, якщо хочете більше клієнтів! Ми зробимо вас незабутнім.

Замовляйте рекламні вивіски у нас, так ви станете більш впізнавані і зможете залучити більше клієнтів у свій бізнес. А співробітники не будуть йти з популярної компанії, яка приваблює прекрасний прибуток і розвивається.

29.07.2019
Бажаєте швидко замовити якісну продукцію?
Незважаючи на всі ваші уявлення, виготовлення зовнішньої реклами справа тонка виготовлення виготовлення виготовлення.
Читайте більше новин
21.11.2023
LED та LCD екрани у навчальних закладах
В останні роки використання ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах стало невід'ємною частиною сучасного освітнього процесу. Ці технологічні пристрої надають учням та викладачам широкі можливості для більш ефективного інтерактивного навчання. Згідно зі статистикою, більшість студентів стежать за розвитком нових технологій, і згодом зупиняють свій вибір на навчальному закладі, оснащеному цифровими пристроями, які зроблять навчальний процес більш сучасним та цікавим. Тому школа або ВНЗ, із сучасним обладнанням, що прагне технологічного розвитку, підвищує свій імідж і демонструє сучасний підхід до навчального процесу. В даному випадку такий заклад лише виграє, набравши більшу кількість студентів. Сьогодні сучасні навчальні заклади переходять на новий рівень завдяки впровадженню цифрових технологій. Екрани не тільки встановлють нові стандарти у відображенні інформації, а й перетворють традиційні класні приміщення на високотехнологічні центри активного навчання. Давайте розглянемо основні переваги ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах: Візуальна наочність та ефективність навчання Однією з основних переваг ЛЕД та ЛСД екранів у навчальних закладах є їхня здатність надавати інформацію в яскравому та чіткому форматі. Це робить процес навчання більш наочним та цікавим для студентів. Яскравий інтерактивний екран для школи, інтегрований у навколишній простір, завжди виглядатиме привабливіше для учнів, ніж картонний плакат. Викладачі можуть використовувати такі екрани для демонстрації графіків, кольорових діаграм, анімацій, проекцій великих зображень, інтерактивних завдань та навіть віртуальних екскурсій, а також інших візуальних матеріалів, що сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу. Інтерактивні можливості ЛЕД та ЛСД екрани легко адаптуються під різні навчальні матеріали та стилі навчання. Вони дозволяють викладачам готувати динамічні та захоплюючі уроки чи лекції. Викладачі можуть швидко оновлювати контент, редагувати документи та файли в режимі реального часу, підключатися до потрібних веб-сторінок та вносити зміни до презентацій і навіть використовувати онлайн-ресурси прямо на дошці екрану для школи або ВНЗ. Це дозволяє оперативно реагувати на зміни у навчальних планах або вносити корективи до навчального процесу. Викладачі та студенти можуть взаємодіяти з сенсорними екранами для школи або ВНЗ, вирішуючи завдання, проводячи відеодемонстрації та відповідаючи на запитання, забезпечуючи більш захоплююче навчання. Це сприяє активній участі студентів в освітньому процесі, розвиває їхнє критичне мислення та сприяє формуванню комунікативних навичок. Адаптивність та оперативність Використовувати інформаційні панелі можна скрізь. Встановлення LED та LCD інформаційних панелей у шкільних коридорах, їдальнях, актових залах або приймальних університетів, загальних зонах дозволяє швидко та ефективно інформувати про поточні події навчального закладу, заходи та зміни в розкладі. Це робить отримання інформації більш доступною та привабливою. Наприклад, розклад занять на цифровому екрані виглядає ефектніше, ніж написаний на плакаті, його можна коригувати у разі скасування або зміни уроків. Також завдяки можливостям ЛЕД та ЛСД екранів, встановлених в аудиторіях, можна проводити уроки та читати лекції дистанційно з будь-якої точки світу. Завдяки сучасним технологіям створюється враження, що всі знаходяться в одній аудиторії. Екологічна відповідальність Відмова від традиційних навчальних матеріалів на користь цифрових панелей сприяє екологічній відповідальності. Зменшується споживання паперу, маркерів та інших витратних матеріалів. Це не лише знижує негативний вплив на довкілля, а й сприяє формуванню екологічної відповідальності навчальних закладів. Використання цифрових технологій у освіті як підвищує якість навчання, так і допомагає у зменшенні енергоспоживання. Світлодіодні джерела світла споживають менше електроенергії, що сприяє розвитку освітніх установ та виводить їх на новий етап екологічної відповідальності. ЛЕД та ЛСД екрани у навчальних закладах є потужним інструментом для сучасної освіти. Вони не лише покращують візуальний аспект навчання, а й сприяють високому рівню освіти. Їх використання піднімає якість освіти на новий сучасний рівень, роблячи навчальний процес більш динамічним та ефективним. Придбати екран для школи або ВУЗу ви можете у нас - Першої Рекламної Компанії. Замовляйте LED та LCD екрани для навчальних закладів – оперативно та якісно встановлюємо та підключаємо екрани будь-якого розміру.
10.11.2023
LED екрани у сучасному житловому просторі
У сучасному світі технології стають все більш важливим елементом нашого повсякденного життя, і це стосується не лише робочих просторів, а й домашніх інтер'єрів. Один із останніх трендів, який незмінно завойовує серця дизайнерів та звичайних мешканців – це використання LED екранів у житлових приміщеннях. Сьогодні житловий простір переживає перетворення завдяки революційній технології світлодіодних екранів. Там, де раніше були тільки стіни та меблі, зараз розкривається світ технологічного дизайну, де LED екрани стають не просто елементами декору, але й функціональними та інноваційними елементами нашого повсякденного життя. Інтеграція LED технології та стилю Ласкаво просимо в еру сучасного дизайну, де ЛЕД екрани стають не лише технологічними новинками, а й справжніми перлинами для вашого житлового простору. Ці елегантні панелі не тільки додають відчуття сучасності, але і стають центральним елементом дизайну вашого дому. LED екрани виключно гнучкі у використанні та можуть бути інтегровані з системами освітлення. Завдяки їм ви можете створити унікальні світлові сценарії, змінюючи колірну гаму залежно від настрою чи часу доби - це сучасний спосіб зробити свій будинок затишним та функціональним. Інтерактивні інтер'єри Сучасні дома втілюють концепцію інтерактивного життя, завдяки ЛЕД екранам, які стають не тільки джерелом інформації, але й взаємодії. Вбудовані екрани в стінах чи меблях перетворюють кожне приміщення в центр комунікації та розваг. Перетворіть свою вітальню в кінозал з LED екраном великої діагоналі. Забудьте про традиційні телевізори — тепер ви можете насолоджуватися захоплюючими фільмами та серіалами в найкращій якості прямо удома. Сприяння атмосфері та настрою Нехай ваш дім змінюється разом із вами. Із LED екранами ви можете легко створити різні обстановки, підкреслюючи кожен емоційний стан від спокою до енергії. Вони можуть використовуватися як основне джерело освітлення або як доповнення до існуючого. Сьогодні LED екрани – це не тільки домашнє ТВ, а ще вони надають унікальні можливості, дозволяючи трансформувати ваш інтер'єр у справжній витвір мистецтва. Виберіть абстрактні пейзажі, цифрові витвори мистецтва або навіть персональні фотографії, щоб створити атмосферу, яка повністю відображає ваш стиль. Естетика та гармонія Світлодіодні екрани відкривають нові горизонти для дизайну інтер'єру. Вони можуть відтворювати різні кольори, створюючи унікальні атмосфери для кожного приміщення. Від барвистих пейзажів до абстрактних композицій, світлодіодні екрани стають справжнім мистецтвом в сучасному домі. Екрани — це не просто технічний елемент, це частина вашого стилю та індивідуальності. Завдяки їм ви можете створювати неповторні образи та настрій, виходячи за межі звичайного. Створіть галерею мистецтва прямо на своїх стінах за допомогою LED екранів. Вибирайте образи, створюйте власні слайди, і ваш дім стане унікальним та вишуканим творінням. Енергоефективність: Світлодіодні технології також відзначаються енергоефективністю. Їхня здатність споживати менше енергії порівняно з іншими видами підсвічування робить їх важливою частиною екологічно усвідомленого житлового простору. Ви готові зробити крок у майбутнє дизайну? Світлодіодні екрани в сучасному житловому просторі не просто технологія, але і важливий елемент, який перетворює наше сприйняття дому. Вони не тільки надають функціональність інтер'єру, але також вносять елемент майбутнього в кожен аспект нашого життя вдома. Замовляйте LED екрани та перетворюйте свій житловий простір у вишуканий світ сучасності! Для консультації та вибору ідеального рішення звертайтеся до наших експертів Першої Рекламної Компанії.
01.11.2023
Монтаж та демонтаж рекламних вивісок: процес та важливі моменти
Рекламні зовнішні вивіски відіграють ключову роль приверненні уваги до бізнесу, пропонуючи послуги та товари, охоплюючи широку аудиторію. Тому виготовлення рекламних вивісок сьогодні досить затребуване. Однак недостатньо виготовити привабливі вивіски, щоб вони виконували свою функцію ефективно, необхідно правильно провести монтаж і, при необхідності, демонтаж застарілої конструкції. Монтаж рекламної вивіски: Вибір місця: Цей етап починається з аналізу архітектури будівлі та дослідження потенційних місць для розміщення вивіски. Виберіть місце, яке найбільше видно для вашої цільової аудиторії. Зверніть увагу на трафік пішохідного потоку. Як правило, рекламні вивіски встановлюють на фасадах будівель, дахах, МАФах або балконах. При виборі місця врахуйте місцеві закони та нормативи, які можуть обмежувати типи, розміри, форми та колірну гаму вивісок. Підготовка конструкції: Визначтеся з розмірами та матеріалами вивіски. Вони повинні відповідати вашій компанії або закладу та місцем розміщення. Переконайтеся, що вивіска буде стійкою до погодних умов та інших зовнішніх факторів. Зверніться до професіоналів у сфері дизайну та виробництва рекламних вивісок – Першої Рекламної Компанії для створення оптимального дизайну. Отримання дозволів: Перед встановленням вивіски перевірте місцеві правила та нормативи щодо рекламних вивісок. Отримайте необхідні дозволи та ліцензії на монтаж, звернувшись до місцевих органів управління. Монтаж: Перед тим як встановлювати вивіску, необхідно дізнатися про матеріал поверхні фасаду, щоб зрозуміти, які інструменти та кріплення необхідні для монтажу рекламної конструкції, а також зробити виміри на місці установки, підбираючи кріплення під матеріал поверхні. Важливими факторами в процесі встановлення рекламної вивіски є надійні кріплення та якість монтажу, від яких залежатиме довговічність та зносостійкість вивіски. Монтаж рекламної зовнішньої конструкції – це процес, що вимагає дотримання правил безпеки та технології, тому для монтажу лайтбоксу, об'ємних букв або дахової конструкції найкраще звернутися до професійних монтажників, які мають досвід у цій галузі. Переконайтеся, що монтаж проводиться з дотриманням усіх заходів безпеки. Це включає використання захисного спорядження і правильних інструментів. Переконайтеся, що вивіску встановлено стабільно та правильно підключено. Підключення та тестування: Якщо вивіска передбачає освітлення, перевірте, чи воно підключене коректно. Протестуйте вивіску, щоб переконатися, що вона працює правильно і привертає увагу перехожих. Демонтаж рекламної вивіски: Зняття з дозволу: якщо вивіска була встановлена з дозволу, зверніться до відповідних органів для повідомлення про намір демонтувати її. Отримайте дозвіл на демонтаж, якщо він необхідний. Рекламні вивіски відрізняються між собою розмірами, формою, видами кріплення, елементами підсвічування та іншими особливостями конструкції. Тому демонтаж вивіски також важливий, як і монтаж, і потребує дотримання певних правил. Особливо якщо компанія переїжджає і вивіску потрібно акуратно зняти та перевезти в інше місце для встановлення, або замінити на нову сучасну. Застарілі рекламні конструкції вимагають утилізації, тому краще залишити професіоналам демонтаж рекламної вивіски. Монтаж та демонтаж рекламних вивісок – важливі кроки у рекламній стратегії будь-якого бізнесу. Правильно проведені ці процеси допоможуть покращити видимість вашого магазину, кафе, офісу або салону краси та забезпечити безпеку для оточуючих. Перша Рекламна Компанія є професіоналом у виробництві зовнішніх рекламних вивісок. Замовляйте вуличні та інтер'єрні рекламні вивіски у нас! Виготовлення та встановлення рекламних вивісок тісно взаємопов'язані між собою. Ми допоможемо вам підібрати привабливий дизайн, якісні матеріали, виготовимо та зробимо монтаж вашої рекламної конструкції.